Od 1.7. je navýšen příspěvek na péči!

1. července 2024 | Aktualita
Další důležitý krok se stal realitou a od 1.července platí navýšení příspěvku na péči zejména v tzv. 4+ stupni pro lidi s největší potřebou asistence. Ještě než se podaří prosadit systémovější změny, navyšuje MPSV lidem ve IV. stupni, kteří žijí mimo pobytové služby, významným způsobem příspěvek na péči. Místo dosavadních 19 200 Kč dostanou tito lidí na pokrytí nákladů na péči 27 000 Kč.

Zejména to pomůže lidem, o které v domácím prostředí pečují blízcí. I přes souběžné zvyšování maximálních úhrad za služby, stoupá i rozsah asistence, který si budou tito lidé moci pořídit od terénních poskytovatelů asistence. Děkujeme za dodržení dohody, která ale má i další pokračování a tím je individualizovaný rozsah asistence pro všechny ty, kteří jí potřebují nejvíc. 

MPSV připravuje návrh této změny a během letošního roku dojde na veřejnou diskuzi připravovaného návrhu. Věříme, že to bude taková změna, která umožňující svobodně žít co největšímu počtu lidí, kteří k tomu potřebují podporu asistentů. Děláme a dál budeme dělat pro to vše, co je v našich silách. Děkujeme za přízeň a podporu.

Jak se od 1.7. navýšil příspěvek na péči:

Tagy: Aktualita
Sdílej: